ויסות עוצמה - גלגול כדור לחישוקיכולת ויסות העוצמה היא היכולת של הילדים להשתמש בעוצמה מותאמת לפעילות והיא תוצאה של בשלות מערכת התחושה העמוקה. ילדים שמשתמשים בכוח מוגזם (חורטים) בעת כתיבה או ציור לדוגמא, נוטים להתעייף מהר ולסבול מחוסר נוחות באזורים שונים בידם. כתוצאה מכך נוצר קישור רגשי שלילי לכתיבה או לציור, ובצדק.

ילדים שמשתמשים בכוח לא מותאם בפעילויות מוטוריקה גסה, עלולים להתקשות להשתלב במשחקי ההפסקה מפני שהילדים האחרים נרתעים מהמסירות והתנועות הלא מווסתות של הילדים.

היום בהתפתחוטיפ אני מציג לכם את אחד מהמשחקים המהנים והמאתגרים לילדים שנוגע בעצבים (תרתי משמע) של הילדים ומטרתו פיתוח יכולת ויסות העוצמה: גלגול כדור אל תוך חישוק.


ילד מתכופף ומגלגל כדור לחישוק אחד או יותר אשר מולו. הכדור צריך להיעצר בתוך החישוק - משימה לא פשוטה כלל, אם הילד משתמש בכוח מוגזם הכדור פשוט חולף על פני החישוק ואם חלש מדי הוא עלול לא להגיע או לא לטפס על לטפס על החישוק על מנת להיכנס לתוכו.

דירוג הקושי - ככל שהחישוק יהיה יותר גדול, כך יהיה לילדים קל יותר להצליח. ככל שהחישוק יהיה רחוק יותר זה יקשה על הילדים להצליח.

בין ניסיון לניסיון חשוב להשתמש ב"שפת ויסות עוצמה" לצורך תיווך : עשית חזק מדי? חלש מדי? בכמה כוח צריך להשתמש? יותר? פחות?

#התפתחות #רעיונותלפעילויותלגילהרך #קושיבמוטוריקה #ריפויבעיסוק #קושיבכתיבה #קשייםהתפתחותיים #ילדיםכותבים #הרצאותלגננות

48 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול